Jazyk
Měna CZK
Přihlášení
KOŠÍK (0)

Ing. Miroslav Kovács

V pracovní části mého života jsem byl vždy vinař a vinohradník. Víno mě okouzlilo již od mého mládí. Bylo pro mě symbolem společenství, stmelovalo kamarády, přátele, spřízněné duše. Pozoroval jsem, že po ochutnání vína se zpívá, tančí, směje, hloubá a přemýšlí. A tak bylo v mém případě rozhodnuto. Budu vinařem…

V letech 1994-1999 jsem studoval a úspěšně dokončil studia na Mendelově univerzitě v Brně, fakultě zahradnické, oboru zpracování zahradnických produktů v Lednici na Moravě. Mojí specializací bylo samozřejmě vinohradnictví a vinařství.

Vinařství Kovacs v mém životě

Již během mého studia na vysoké škole, jsem pracoval s vínem. Nejprve jako fyzická osoba, od roku 1994 a od roku 1997 pod hlavičkou společnosti Vinařství Kovacs s.r.o., kterou jsem zakládal. Společnosti Vinařství Kovacs s.r.o. jsem vložil do koncepce a filozofie výrobu vysoce kvalitních lahvových vín s maximálním důrazem na originalitu a můj vinařský rukopis. Díky tomu se Vinařství Kovacs profilovalo jako vinařství s jednoznačnou tváří. Sbíráním mých vinařských zkušeností a investicemi do nových, šetrných technologií na výrobu vín se zvyšovala kvalita vyráběných vín a vína získávala významná ocenění na mezinárodních vinařských soutěžích a hlavně získávala stále větší oblibu u zákazníků. To mělo za následek zvětšování velikosti společnosti Vinařství Kovacs s.r.o… Začínali jsme s roční výrobou deseti tisíc láhví, která se postupně rozrostla až na dvě stě tisíc láhví prémiového vína.

Významným momentem v mé pracovní kariéře byla práce s vinicí. Nejprve jsem hrozny na výrobu vín nakupoval od prověřených a stabilních pěstitelů vinné révy. V roce 2001 jsem se však rozhodl pro výsadbu vlastních vinic, kterou jsem v roce 2002 zahájil. Vysadili jsme 100 tisíc mladých keřů na 20 hektarech a postupně jsem kupoval starší plodné vinice. Celkový počet obhospodařovaných keřů se ustálil na množství 150 tisíc na 35 hektarech.
Vinice se staly mojí láskou. Velmi rád jsem v nich trávil čas svého odpočinku a pozoroval, jak se vinici daří v návaznosti na přírodních a klimatických podmínkách. Až časem stráveným ve vinici vinař pochopí, že vinice je základem pro výrobu krásného vína. Důležitá je práce s půdou, s keřem, určit správný způsob ošetřování keřů při boji s houbovými chorobami, určit správný termín sklizně hroznu a tím vtisknout vínu jeho budoucí tvář… Je to krásná práce, krásná zkušenost.

Jednoho krásného dne jsem si však uvědomil, že velikost firmy mě nevyhovuje. Objem a velikost našeho vinařství mě začala více a více omezovat po stránce profesní, tedy vinařské. Musel jsem mnoho času věnovat jiným činnostem, než práci s vínem a s vinicí. Proto jsem se rozhodl pro radikální řešení. Ukončit mé působení ve společnosti Vinařství Kovacs s.r.o., tuto společnost prodat a založit na základě mého poznání nové, malé, rodinné vinařství. To se podařilo a nyní Vás oslovuji coby majitel společnosti Víno Jarmila s.r.o., malého rodinného vinařství. Vrátili jsme se tak s mojí manželkou do doby, kdy jsme vyráběli méně vína a měli tak více času na víno samé, zákazníky a náš soukromý život.

Shrnu-li tedy vše do časové návaznosti, tak:

1994 – zahájení vinařské činnosti, zahájení studia na MZLU Brno v Lednici na Moravě
1997 – založení společnosti Vinařství Kovacs s.r.o.
1999 – úspěšné ukončení studia na MZLU Brno v Lednici na Moravě
2002 – zahájení vinohradnické činnosti a výsadby vinic
2013 – prodej společnosti Vinařství Kovacs s.r.o. a ukončení mého působení ve Vinařství Kovacs
2013 – založení společnosti Víno Jarmila s.r.o.

Víno Jarmila v mém životě

A nyní se dostáváme ke společnosti Víno Jarmila s.r.o. Ta se stává vyústěním a finálním momentem mých, doposud nasbíraných zkušeností a poznání. Společnost Víno Jarmila vznikla v roce 2013 jako aktivita má a mé manželky. Víno Jarmila s.r.o, moje vinařská současnost a budoucnost…

Já a mé děti
Ing Miroslav Kovács
Já a má radost
Já a má radost 2

 

VÍNO JARMILA s.r.o.

Kostelní 662
691 85 Dolní Dunajovice
IČ: 02158191
DIČ: CZ02158191

Ing. Miroslav Kovács

mobil: +420 775 127 730
e-mail: miroslav@vinojarmila.cz
MAJITEL

Jarmila Kovácsová

mobil: +420 775 127 731
e-mail: jarmila@vinojarmila.cz
MAJITELKA

Miroslav Kovács, ml.

mobil: +420 774 127 704
e-mail: m.kovacs@vinojarmila.cz
OBCHODNÍ ODDĚLENÍ
(for communication in English)

     

Ing. Miroslav Kovács
mobil: +420 775 127 730
e-mail: obchod@vinojarmila.cz
OBCHODNÍ SERVIS

 

 

 

EET

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.

Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

© 2024 VINAŘSTVÍ JARMILA | www.zhotoveniwebu.cz